fbpx

aktualizacja oprogramowania

Od czasu do czasu w smartfonie pojawia się powiadomienie o aktualizacji oprogramowania. Nie jest to udziwnienie operatora, a jeden ze sposobów, by nasze urządzenie działało prawidłowo. Najnowsza wersja systemu operacyjnego jest niezbędna, gdyż producenci nieustannie pracują nad tym, by usprawniać i rozszerzać możliwości, które oferuje nam używane przez nas urządzenie.

By cały proces przebiegł sprawnie, warto udać się do autoryzowanego serwisu. Aktualizacja oprogramowania przeprowadzona przez naszych specjalistów odbywa się zazwyczaj zgodnie z najnowszymi aplikacjami i zabezpieczeniami systemu.

Nowy system operacyjny wprowadzi nowe funkcje, dzięki czemu smartfon będzie pracował szybciej i wydajniej. Cały proces może być nieco czasochłonny, a nowy system może zająć od kilkuset megabajtów do nawet kilku gigabajtów. Przed oddaniem telefonu do serwisu, warto zatem wykonać kopię zapasową, między innymi zapisanych zdjęć, aplikacji i innych informacji. Kluczowe jest, by podczas całego procesu nie wyczerpała się bateria telefonu.